top of page

DANTŲ BALINIMAS KAPOMIS

Dantų balinimas – tai paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigrąžinti savo šypseną. "Sosdenta" Jums siūlo išbandyti balinimą kapomis (namuose).

Nuėmus dantų atspaudus, laboratorijoje bus pagaminamos individualios kapos. Pripildžius kapas balinimo gelio, jos uždedamos ant dantų ir dėvimos nakties miego metu.

Kodėl mes siūlome būtent šį dantų balinimo būdą?

  • Tai saugiausias balinimo būdas, nes dantys prie balinimo medžiagos pratinami po truputį, pradžioje užsidedant kapas porai valandų, vėliau laiką ilginant iki 5-6 ar net 8 valandų.

  •  Tik Jūs patys nuspręsite kokių baltų dantų norite, t. y. kontroliuosite kiek laiko šis balinimas truks.

  • Atsiradus dantų jautrumui, balinimą galėsite nutraukti, o vėliau jį pratesti, kai jautrumas praeis. Taip pat kaip pagalbinę priemonę, mes Jums pasiūlysime jautrumą mažinančią medžiagą, kurią naudosite kai dantukai taps jautresni.

  • Rinkitės šį neagresyvios terapijos dantų balinimo būdą!


Dantų balinimo atmintinė:

Įspėjame: alergiškiems pacientams karbamido peroksidui ar kitoms sudėtinėms balinimo žele dalims, balinti dantų negalima. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti neščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų.

Įsidėmėkite: dantų balinimo metu plombos spalvos nesikeičia, bala tik danties audiniai, todėl dantų balinimą reikia atlikti prieš estetinį plombavimą, kad gydytojas odontologas plombos spalvą galėtų parinkti pagal atbalusį dantį. Estetinį plombavimą galima atlikti praėjus 2-3 savaitėms po paskutinės balinimo procedūros, nes tik per 2-3 savaites iš danties audinių visiškai pasišalina balinimo medžiagos reagentai, trukdantys restauracinei medžiagai susijungti su dantimi.

Balinimo metu rekomenduotina: nenaudoti dažančių maisto produktų, gėrimų, taip pat tabako gaminių. Pavartojus dažančius maisto produktus ar gėrimus, gerai išskalauti burną vandeniu, esant sąlygoms išsivalyti dantis. Jeigu balinimo metu padidėja dantų jautrumas rekomenduotina: dantis valyti dantų jautrumą mažinančiomis dantų pastomis. Ryte bei vakare dantis sutepti jautrumą mažinančiu kremu. Nesumažėjus dantų jautrumui arba atsiradus skausmui, kreiptis į konsultavusį gydytoją odontologą.

Naudojimas:
Prieš einant miegoti išsivalykie dantis dantų pasta ir tarpdančių siūlu.

Prieš naudojant želė uždėkite ant švirkšto vieną iš komplekte esančių aplikatorių. Atidarant aplikatorių nulaužkite jo galiuką, bet išsaugokite jį tam, kad panaudoję švirkštą galėtumėte uždaryti aplikatorių.

Kapos pagrindą padenkite plonu želė sluoksniu. Nepadauginkite žėlė. Uždarykite aplikatorių ir išsaugokite švirkštą kitai procedūrai. Vienas švirkštas skirtas 3-5 procedūroms.

Uždėkite kapą ant dantų. Nuvalykite želė likučius nuo dantenų pirštu arba šepetėliu.

Uždėtą kapą laikykite per naktį arba tiek, kiek rekomendavo gyd. odontologas (minimalus nešiojimo laikas – 2 val.).

Kai nešiojate kapas – negerkite, nevalgykite ir nerūkykite.

Po nešiojimo nuvalykite dantis ir likusią želė dantų šepetėliu. Kapas išplaukite vandeniu ir išvalykite dantų šepetėliu. Gerai nusausinkite ir įdėkite į spec. dėžutę.

Balinimo laikotarpis:

Vidutiniškai dantų balinimas kapomis trunka 1-2 savaites ir baigiamas, kai pasiekiamas norimas rezultatas. Pakartotinio vizito pas gyd. odontologą metu įvertinami balinimo rezultatai. Ypač sunkių atvejų metų balinimas gali užtrukti nuo 6 savaičių iki 6 mėnesių siekiant pageidaujamo rezultato.

Atsargumo priemonės:

Dantų balinimo kapomis metu dantys ir dantenos gali tapti jautresni. Tokiu atveju pabandykite naudoti truputį mažiau balinimo želė arba trumpiau laikykite ant dantų. Būkite ypatingai atsargūs uždedant kapas ant dantų ir pašalinkite želė, jeigu ji pateko ant gleivinės. Saugokitės, kad želė nepatektų ant odos ir į akis. Jeigu jaučiate diskomfortą ar dantų skausmą, pasitarkite su gyd. odontologu.

Šalutinis poveikis:
Gali būti juntamas dantų jautrumas arba gleivinės dirglumas. Gali atsirasti gleivinės uždegimas. Nurijus želė ir jai patekus į virškinamąjį traktą, gali skaudėti gerklę ir pykinti. Po kapų uždėjimo ant dantų pašalinkite želė likučius pirštu arba šepetėliu. Jeigu ir toliau jaučiamas dantų jautrumas ar gleivinės dirglumas, nors ir laikomasi visų atsargumo priemonių, nebenaudokite želė ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

bottom of page