top of page
MŪSŲ DARBŲ GALERIJA

Dantų griežimas (bruksizmas) – sutrikusi ar iškreipta dantų ir žandikaulių sistemos funkcija, kuri dažnai pasireiškia kartu su piršto čiulpimu, lūpos, pieštuko kandžiojimu. Bruksizmo metu, susitraukiant kramtomiesiems raumenims, apatinių dantų paviršiai trinasi su viršutinių ir pasigirsta nemalonus, griežimą primenantis, garsas. Bruksizmo priežasčių yra daug: vaikai dantimis griežia, kai išauga pirmieji dantukai, kai dygsta nuolatiniai; suaugusieji – dėl streso ar neurozių, sergantys naktine epilepsijos forma, taip pat griežimo priežastis gali būti blogas sąkandis.

Jei pacientas skundžiasi dantų, gleivinės pokyčiais, raumenų, galvos ir veido skausmais, veido raumenų skausmais, skausmingu išsižiojimu, būtina įtarti bruksizmą. Tada reikėtų vertinti objektyvius simptomus, tokius kaip dantų jautrumas terminiams dirgikliams (šaltas/karštas maistas), ligai pažengus dantys trupa, praranda estetinį vaizdą, gali skilti, galima jų netekti. Taip pat jaučiamas nepatogumas kramtymo metu, atsiranda sužemėjusio sąkandžio problemos.

Šioje darbų galerijoje pateikiame pacientų bruksizmo paveiktų dantų pavyzdžius ir po gydymo pasiektus rezultatus. Visiems pacientams buvo atlikas pavaškavimas būsimam rezultatui įvertinti. Po to kompozitais atstatyti nudilę dantys, esant poreikiui pakeliamas sąkandis, protezuojama metalo keramikos karūnėlėmis. Rezultato palaikymui pagaminta kapa nakčiai.

1 PACIENTAS

2 PACIENTAS

3 PACIENTAS

4 PACIENTAS

5 PACIENTAS

6 PACIENTAS

7 PACIENTAS

bottom of page