top of page
ESTETINIS PLOMBAVIMAS

Estetinis plombavimas - tai nepriekaištingos esamo danties formos atkūrimas plombinėmis medžiagomis. Estetinį plombavimą atliekame ne tik tais atvejais, kai dantys yra pažeisti ėduonies, bet ir tuomet, kai jie yra nuskilę, nudilę, netaisyklingos formos ar padėties (kreivi bei netolygiai išsidėstę). Kartais džiaugtis dailia šypsena trukdo ne tik dantų spalva, bet ir įvairūs dantų pažeidimai, traumų metu nuskelti dantys, ėduonies židiniai, išretėję dantys. Visus šiuos trūkumus ištaisyti padėtų estetinio plombavimo procedūra. Jos metu gydytojas odontologas atkuria danties audinius taip, kaip šie būna išsidėstę natūraliai. Savo skaidrumu, forma, spalva, paviršiumi po estetinio plombavimo dantis niekuo neprimins dirbtinio ir atrodys visiškai natūraliai.

Odontologijos kabinete „Sosdenta“ Vilniuje estetinio dantų plombavimo metu tiksliai atkurs danties formą, kuri svarbi ne tik estetikai, bet ir normaliam danties funkcinionavimui.

Estetinis dantų plombavimas leidžia maksimaliai tausoti danties audinius, kadangi jo metu pašalinami tik pažeistieji, apimti karieso, gadinantys estetinį vaizdą audiniai. Be to, sveikieji dantys nėra šlifuojami, todėl nepraranda savo gyvybingumo.

Procedūrai naudojamos aukščiausios kokybės sertifikuotos medžiagos, kurios fizinėmis savybėmis – sukibimu su dantimi, tvirtumu ir kt. – prilygsta natūraliems dantims. Plati atspalvių gama užtikrina, kad atkurtas dantis bus tokios pačios spalvos kaip ir kiti Jūsų dantys. Visos šios technologijos nulems tai, kad ir vėl galėsite didžiuotis savo kerinčia šypsena ir sveikais, dailiais dantimis.

Kiek laiko užims procedūra, priklauso nuo estetinio plombavimo sudėtingumo. Tačiau jau vieno vizito metu gydytojas odontologas galės akivaizdžiai pagražinti Jūsų šypseną, nes vieno vizito metu įmanoma sutvarkyti nuo 4 iki 6 dantų.

Kai kuriais atvejais po estetinio plombavimo pacientai gali jausti diskomfortą, padidėjusį dantų jautrumą, dantenų maudimą, gali atsirasti ir nežymus paraudimas, dantenų kraujavimas. Įprastai tai praeina per kelias dienas, ilgiausiai iki poros savaičių. Taip pat po estetinio plombavimo gali nežymiai skirtis dantų spalva, tačiau jaudintis neverta, kadangi procedūros metu dantys dalinai išdžiūna ir po kelių dienų jiems vėl prisigėrus drėgmės spalva taps vienoda.

Po estetinio dantų plombavimo ypač svarbu tinkamai prižiūrėti dantis. Namie privalu laikytis įprastų burnos higienos taisyklių, taip pat nepatariama vartoti itin kietų dantų šepetėlių ar dantų pastų, turinčių abrazyvinių medžiagų, kurios galėtų nutrinti estetiškai plombuoto danties paviršių ir šis prarastų blizgesį. Kas pusę metų pacientas turėtų apsilankyti pas odontologijos gydytoją, kad šis atliktų profesionalios burnos higienos priežiūros procedūras taip pat nupoliruotų ir atnaujintų estetiškai plombuotų dantų blizgesį.

bottom of page